Skip to content

16 Tammy TerrWayne, NJ 07470

Built 1973

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block1104
Lot8
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage3,030
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$121,000
48%
Improvement Value:$132,300
52%
Total Assessment$253,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,061+4.0%
2024$14,484+1.2%
2023$14,306+0.4%
2022$14,243+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1973