Skip to content

24 Woodridge TerrWayne, NJ 07470

Built 1951

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
May 3, 2023

Property Information

Block1202
Lot27
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage1,382
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$86,100
55%
Improvement Value:$70,900
45%
Total Assessment$157,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,335+4.0%
2024$8,977+1.2%
2023$8,867+0.4%
2022$8,828+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1951