Skip to content

6 Melanie LaneWayne, NJ 07470

Built 1957

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Oct 2, 1989

Property Information

Block1821
Lot22
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage1,364
Acreage0.56

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$135,500
65%
Improvement Value:$74,100
35%
Total Assessment$209,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,463+4.0%
2024$11,985+1.2%
2023$11,838+0.4%
2022$11,786+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1957