Skip to content

17 Woodridge TerrWayne, NJ 07470

Built 1946

Last Sale Date
Mar 18, 2015

Property Information

Block1202
Lot33
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,152
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,100
64%
Improvement Value:$48,400
36%
Total Assessment$134,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,997+4.0%
2024$7,691+1.2%
2023$7,597+0.4%
2022$7,563+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$305,000

From:

To:

Sq Ft1,152DeedBook 2371, Page 101Recorded9/19/2013

Property Built

Built

Year Built: 1946