Skip to content

116 Weinmanns BlvdWayne, NJ 07470

Built 1924

Last Sale Date
Dec 28, 2001

Property Information

Block1202
Lot81
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,385
Acreage0.41

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$98,700
56%
Improvement Value:$77,600
44%
Total Assessment$176,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,483+4.0%
2024$10,081+1.2%
2023$9,957+0.4%
2022$9,913+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1924