Skip to content

27 Mac Donald DrWayne, NJ 07470

Built 1953

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block1209
Lot3
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,000
47%
Improvement Value:$114,500
53%
Total Assessment$215,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,814+4.0%
2024$12,322+1.2%
2023$12,171+0.4%
2022$12,118+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1953