Skip to content

123 Mac Donald DrWayne, NJ 07470

Built 1952

Last Sale Price
$410,000
Last Sale Date
May 21, 2018

Property Information

Block1213
Lot4
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionRANCH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,376
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$108,100
57%
Improvement Value:$80,100
43%
Total Assessment$188,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,190+4.0%
2024$10,761+1.2%
2023$10,630+0.4%
2022$10,582+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$410,000

To:

Sq Ft1,376DeedBook 3330, Page 68

Property Built

Built

Year Built: 1952