Skip to content

15 Pleasant Vw DrWayne, NJ 07470

Built 1948

Last Sale Date
Mar 14, 2018

Property Information

Block1214
Lot3
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$109,200
54%
Improvement Value:$92,200
46%
Total Assessment$201,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,475+4.2%
2024$11,016+1.3%
2023$10,875+0.5%
2022$10,825+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1948