Skip to content

19 Seneca TrailWayne, NJ 07470

Built 1930

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 16, 2010

Property Information

Block1317
Lot46
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionRANCH
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,016
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$104,900
60%
Improvement Value:$69,900
40%
Total Assessment$174,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,394+4.0%
2024$9,995+1.2%
2023$9,873+0.4%
2022$9,829+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$455,000
DeedBook 1469, Page 43

Property Built

Built

Year Built: 1930