Skip to content

17 Seneca TrailWayne, NJ 07470

Built 1935

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block1320
Lot7
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$97,900
60%
Improvement Value:$64,300
40%
Total Assessment$162,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,394+4.1%
2024$9,025+1.3%
2023$8,911+0.5%
2022$8,871+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1935