Skip to content

2 Hilltop TerrWayne, NJ 07470

Built 1960

Last Sale Date
Sep 4, 2020

Property Information

Block1403
Lot31
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,253
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$115,000
32%
Improvement Value:$244,300
68%
Total Assessment$359,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,114+4.0%
2024$20,295+1.3%
2023$20,043-8.4%
2022$21,877+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960