Skip to content

21 Packanack Lk RdWayne, NJ 07470

Built 1952

Last Sale Price
$199,000
Last Sale Date
Jun 17, 1993

Property Information

Block1406
Lot11
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage1,923
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$106,800
46%
Improvement Value:$126,300
54%
Total Assessment$233,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,860+4.0%
2024$13,329+1.2%
2023$13,165+0.4%
2022$13,107+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$199,000

To:

Sq Ft1,923DeedBook 133, Page 495

Property Sale

Sale
$186,000
DeedBook F 119, Page 170

Property Built

Built

Year Built: 1952