Skip to content

33 Packanack Lk RdWayne, NJ 07470

Built 1952

Last Sale Price
$395,000
Last Sale Date
Jan 13, 2003

Property Information

Block1407
Lot1
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,140
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$110,700
47%
Improvement Value:$123,500
53%
Total Assessment$234,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,926+4.0%
2024$13,392+1.2%
2023$13,228+0.4%
2022$13,169+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$395,000

To:

Sq Ft2,140DeedBook 543, Page 219

Property Sale

Sale
$131,000
DeedBook G 114, Page 107

Property Built

Built

Year Built: 1952