Skip to content

107 Packanack Lk RdWayne, NJ 07470

Built 1976

Last Sale Price
$525,000
Last Sale Date
Mar 19, 2021

Property Information

Block1410
Lot9
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage3,568
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$101,300
38%
Improvement Value:$165,600
62%
Total Assessment$266,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,870+4.0%
2024$15,261+1.2%
2023$15,075+0.4%
2022$15,008+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$525,000

To:

Sq Ft3,568DeedBook 4005, Page 119

Property Sale

Sale
$410,000
DeedBook 452, Page 18

Property Built

Built

Year Built: 1976