Skip to content

62 Chandler DrWayne, NJ 07470

Built 1985

Last Sale Price
$188,250
Last Sale Date
May 25, 1985

Property Information

Block1610
Lot22
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,672
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$169,500
51%
Improvement Value:$161,800
49%
Total Assessment$331,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,449+4.0%
2024$18,694+1.3%
2023$18,462+0.5%
2022$18,379+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$188,250

To:

Sq Ft2,672DeedBook 114, Page 218

Property Built

Built

Year Built: 1985