Skip to content

25 Sandra LaneWayne, NJ 07470

Built 1964

Last Sale Price
$550,000
Last Sale Date
Jun 24, 2005

Property Information

Block1613
Lot4
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,942
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$105,800
52%
Improvement Value:$96,000
48%
Total Assessment$201,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,999+4.0%
2024$11,539+1.2%
2023$11,398+0.4%
2022$11,347+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$550,000

To:

Sq Ft1,942DeedBook 1034, Page 293

Property Sale

Sale
$214,000
DeedBook O 143, Page 133

Property Sale

Sale
$220,000
DeedBook F 131, Page 498

Property Built

Built

Year Built: 1964