Skip to content

24 Erli StWayne, NJ 07470

Built 1973

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Nov 27, 1987

Property Information

Block1700
Lot11
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,774
Acreage0.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$151,400
51%
Improvement Value:$146,700
49%
Total Assessment$298,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,725+4.0%
2024$17,045+2.9%
2023$16,571+0.4%
2022$16,498+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000

To:

Sq Ft2,774DeedBook 121, Page 434

Property Built

Built

Year Built: 1973