Skip to content

88 Hemlock TerrWayne, NJ 07470

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 11, 2022

Property Information

Block1700
Lot2
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,702
Acreage0.56

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$160,200
43%
Improvement Value:$212,300
57%
Total Assessment$372,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$22,149+4.0%
2024$21,300+1.2%
2023$21,039+0.4%
2022$20,946+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970