Skip to content

20 Erli StWayne, NJ 07470

Built 1972

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block1700
Lot10
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,676
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$150,600
51%
Improvement Value:$144,000
49%
Total Assessment$294,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,517+4.0%
2024$16,845+1.2%
2023$16,639+0.4%
2022$16,565+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1972