Skip to content

Andover Dr(Block 1806 Lot 20)Wayne, NJ 07470

Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 15, 2007

Property Information

Block1806
Lot20

Sq Footage---
Acreage1.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$23,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$23,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2008$867+6.8%
2007$812+7.0%
2006$759+6.5%
2005$713+4.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$450,000
DeedBook U 164, Page 106