Skip to content

17 Woodstock DrWayne, NJ 07470

Built 1957

Last Sale Price
$650,000
Last Sale Date
May 13, 2022

Property Information

Block1811
Lot1
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,496
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$126,900
50%
Improvement Value:$126,600
50%
Total Assessment$253,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,073+4.0%
2024$14,495+1.2%
2023$14,318+0.4%
2022$14,254+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$650,000

To:

Sq Ft2,496DeedBook 4317, Page 195

Property Built

Built

Year Built: 1957