Skip to content

9 Clifford DrWayne, NJ 07470

Built 1957

Last Sale Price
$425,000
Last Sale Date
Jan 24, 2011

Property Information

Block1820
Lot13
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,670
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$125,900
57%
Improvement Value:$94,900
43%
Total Assessment$220,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,129+4.0%
2024$12,625+6.5%
2023$11,855+0.4%
2022$11,803+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$425,000

To:

Sq Ft1,670DeedBook 2024, Page 90

Property Built

Built

Year Built: 1957