Skip to content

101 Oldham RdWayne, NJ 07470

Built 1900
Farm (Regular)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 22, 2013

Property Information

Block1902
Lot111
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,080
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$85,600
51%
Improvement Value:$81,700
49%
Total Assessment$167,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,948+4.0%
2024$9,566+1.2%
2023$9,449+0.4%
2022$9,407+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900