Skip to content

4 Daly AveWayne, NJ 07470

Built 1935

Last Sale Price
$50
Last Sale Date
Mar 15, 2001

Property Information

Block1902
Lot98
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionOLD STYLE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,454
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$110,700
51%
Improvement Value:$105,900
49%
Total Assessment$216,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,879+4.0%
2024$12,385+1.2%
2023$12,234+0.4%
2022$12,179+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$195,000
DeedBook P 165, Page 79

Property Built

Built

Year Built: 1935