Skip to content

64 Tuxedo DrWayne, NJ 07470

Built 1960

Last Sale Price
$178,000
Last Sale Date
May 10, 1986

Property Information

Block1906
Lot14
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,788
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$121,000
52%
Improvement Value:$110,700
48%
Total Assessment$231,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,777+4.0%
2024$13,249+1.2%
2023$13,086+0.4%
2022$13,028+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$178,000

To:

Sq Ft1,788DeedBook 116, Page 600

Property Built

Built

Year Built: 1960