Skip to content

329 Riverlawn DrWayne, NJ 07470

Built 1920

Last Sale Price
$63,000
Last Sale Date
Sep 15, 1992

Property Information

Block209
Lot46
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class13
DescriptionBUNGALO
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage738
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,800
63%
Improvement Value:$24,400
37%
Total Assessment$65,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,877+4.0%
2024$3,728+1.2%
2023$3,683+0.4%
2022$3,666+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$63,000

To:

Sq Ft738DeedBook 131, Page 416

Property Built

Built

Year Built: 1920