Skip to content

4 Palmer DrWayne, NJ 07470

Built 1964

Last Sale Date
Feb 27, 2015

Property Information

Block2100
Lot1
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage1,836
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$120,000
52%
Improvement Value:$110,400
48%
Total Assessment$230,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,700+4.0%
2024$13,174+1.2%
2023$13,013+0.4%
2022$12,955+2.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$255,000
DeedBook Q 129, Page 83

Property Sale

Sale
$260,000
DeedBook N 125, Page 391

Property Sale

Sale
$258,000
DeedBook V 119, Page 210

Property Built

Built

Year Built: 1964