Skip to content

41 Anderson DrWayne, NJ 07470

Built 1964

Last Sale Price
$261,000
Last Sale Date
Aug 3, 1995

Property Information

Block2110
Lot17
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,300
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$122,200
51%
Improvement Value:$115,500
49%
Total Assessment$237,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,134+4.0%
2024$13,592+1.2%
2023$13,425+0.4%
2022$13,366+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$261,000

To:

Sq Ft2,300DeedBook 141, Page 254

Property Built

Built

Year Built: 1964