Skip to content

68 Palmer DrWayne, NJ 07470

Built 1964

Last Sale Date
Sep 26, 2016

Property Information

Block2113
Lot2
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,313
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$121,000
50%
Improvement Value:$121,100
50%
Total Assessment$242,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,395+4.0%
2024$13,843+1.2%
2023$13,674+0.4%
2022$13,613+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$579,900
DeedBook 1034, Page 155

Property Built

Built

Year Built: 1964