Skip to content

39 Camillo DrWayne, NJ 07470

Built 1987

Last Sale Price
$377,000
Last Sale Date
Sep 9, 1987

Property Information

Block2118
Lot11
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,910
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$121,000
40%
Improvement Value:$178,600
60%
Total Assessment$299,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,814+4.0%
2024$17,131+1.2%
2023$16,921+0.4%
2022$16,847+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$377,000

To:

Sq Ft2,910DeedBook 120, Page 253

Property Built

Built

Year Built: 1987