Skip to content

43 Camillo DrWayne, NJ 07470

Built 1985

Last Sale Price
$292,000
Last Sale Date
May 27, 1987

Property Information

Block2118
Lot10
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,483
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$115,000
42%
Improvement Value:$157,800
58%
Total Assessment$272,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,221+4.0%
2024$15,599+1.2%
2023$15,408+0.4%
2022$15,340+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$292,000

To:

Sq Ft2,483DeedBook 119, Page 142

Property Built

Built

Year Built: 1985