Skip to content

67 Camillo DrWayne, NJ 07470

Built 1970

Last Sale Price
$255,000
Last Sale Date
Feb 20, 1996

Property Information

Block2118
Lot7
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,045
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$115,500
48%
Improvement Value:$126,900
52%
Total Assessment$242,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,413+4.0%
2024$13,860+1.2%
2023$13,691+0.4%
2022$13,630+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$255,000

To:

Sq Ft2,045DeedBook 143, Page 123

Property Built

Built

Year Built: 1970