Skip to content

10 Camillo DrWayne, NJ 07470

Built 1963

Last Sale Price
$670,000
Last Sale Date
Dec 13, 2022

Property Information

Block2119
Lot2
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,062
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$121,000
49%
Improvement Value:$127,300
51%
Total Assessment$248,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,764+4.0%
2024$14,198+1.2%
2023$14,024+0.4%
2022$13,962+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$670,000

To:

Sq Ft2,062DeedBook 4468, Page 49

Property Sale

Sale
$515,000
DeedBook 986, Page 243

Property Built

Built

Year Built: 1963