Skip to content

15 Mandon DrWayne, NJ 07470

Built 1960

Last Sale Price
$700,000
Last Sale Date
Jun 13, 2024

Property Information

Block2200
Lot36
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,331
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$114,900
46%
Improvement Value:$136,600
54%
Total Assessment$251,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,954+4.0%
2024$14,381+1.2%
2023$14,205+0.4%
2022$14,142+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$700,000

To:

Sq Ft2,331DeedBook 4728, Page 146

Property Built

Built

Year Built: 1960