Skip to content

22 Veteri PlaceWayne, NJ 07470

Built 1960

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block2200
Lot45
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$122,300
51%
Improvement Value:$117,500
49%
Total Assessment$239,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,009+4.1%
2024$13,462+1.3%
2023$13,294+0.5%
2022$13,234+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960