Skip to content

5 Veteri PlaceWayne, NJ 07470

Built 1971

Last Sale Date
Mar 10, 2016

Property Information

Block2200
Lot60
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,536
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$139,400
47%
Improvement Value:$156,900
53%
Total Assessment$296,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,368+4.0%
2024$16,692+1.3%
2023$16,485+0.5%
2022$16,411+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1971