Skip to content

11 Jason CourtWayne, NJ 07470

Built 1979

Last Sale Price
$675,000
Last Sale Date
Oct 27, 2006

Property Information

Block2321
Lot27
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,478
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$155,400
50%
Improvement Value:$152,900
50%
Total Assessment$308,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,332+4.0%
2024$17,629+1.2%
2023$17,413+0.4%
2022$17,336+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$675,000

To:

Sq Ft2,478DeedBook 1348, Page 19

Property Built

Built

Year Built: 1979