Skip to content

22 Bourbon StWayne, NJ 07470

Built 1979

Last Sale Price
$537,900
Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block2321
Lot39
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,211
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$154,600
51%
Improvement Value:$150,900
49%
Total Assessment$305,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,165+4.0%
2024$17,468+1.2%
2023$17,255+0.4%
2022$17,178+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$537,900

To:

Sq Ft2,211DeedBook 2745, Page 96

Property Built

Built

Year Built: 1979