Skip to content

26 Bourbon StWayne, NJ 07470

Built 1988

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 21, 2022

Property Information

Block2321
Lot40
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class19
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage4,093
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$170,000
39%
Improvement Value:$265,900
61%
Total Assessment$435,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$25,919+4.0%
2024$24,925+1.2%
2023$24,620+0.4%
2022$24,511+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$900,000

From:

To:

Sq Ft4,093DeedBook 2903, Page 287Recorded9/22/2016

Property Sale

Sale
$750,000
DeedBook 299, Page 219

Property Built

Built

Year Built: 1988