Skip to content

19 Jessica WayWayne, NJ 07470

Built 1985

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 9, 2022

Property Information

Block2322
Lot13
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage3,234
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$154,400
47%
Improvement Value:$177,600
53%
Total Assessment$332,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,741+4.0%
2024$18,984+1.2%
2023$18,751+0.4%
2022$18,668+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 236, Page 25

Property Sale

Sale
$210,210
DeedBook Q 114, Page 142

Property Built

Built

Year Built: 1985