Skip to content

3 Jessica WayWayne, NJ 07470

Built 1981

Last Sale Price
$335,000
Last Sale Date
Nov 16, 1992

Property Information

Block2322
Lot9
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionCONTEMPORARY
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,790
Acreage0.42

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$158,300
48%
Improvement Value:$168,200
52%
Total Assessment$326,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,414+4.0%
2024$18,669+1.2%
2023$18,441+0.4%
2022$18,359+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$335,000

To:

Sq Ft2,790DeedBook 133, Page 310

Property Built

Built

Year Built: 1981