Skip to content

2 Bourbon StWayne, NJ 07470

Built 1984

Last Sale Date
Sep 4, 2020

Property Information

Block2323
Lot4
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage5,577
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$159,200
37%
Improvement Value:$273,100
63%
Total Assessment$432,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$25,705+4.0%
2024$24,719+1.2%
2023$24,416-12.6%
2022$27,941+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1984