Skip to content

4 Agatha LaneWayne, NJ 07470

Built 1984

Last Sale Price
$785,000
Last Sale Date
Aug 30, 2007

Property Information

Block2323
Lot1
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,055
Acreage0.43

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$158,500
52%
Improvement Value:$147,600
48%
Total Assessment$306,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,201+4.0%
2024$17,503+1.2%
2023$17,289+0.4%
2022$17,212+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$785,000

To:

Sq Ft3,055DeedBook 1509, Page 115

Property Built

Built

Year Built: 1984