Skip to content

23 Wittig TerrWayne, NJ 07470

Built 1987

Last Sale Price
$400,000
Last Sale Date
Jun 14, 2002

Property Information

Block2407
Lot18
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,665
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$169,400
57%
Improvement Value:$127,800
43%
Total Assessment$297,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,672+4.0%
2024$16,994+1.2%
2023$16,786+0.4%
2022$16,712+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$400,000

To:

Sq Ft2,665DeedBook 437, Page 285

Property Sale

Sale
$223,000
DeedBook P 118, Page 426

Property Built

Built

Year Built: 1987