Skip to content

15 Wittig TerrWayne, NJ 07470

Built 1986

Last Sale Date
Dec 28, 2018

Property Information

Block2407
Lot20
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,821
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$169,400
46%
Improvement Value:$196,900
54%
Total Assessment$366,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,780+4.0%
2024$20,945+1.2%
2023$20,689+0.4%
2022$20,597+2.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale

From:

To:

Sq Ft3,821DeedBook 3087, Page 56Recorded7/3/2017

Property Sale

Sale
$385,000
DeedBook Y 135, Page 404

Property Sale

Sale
$181,000
DeedBook K 116, Page 67

Property Built

Built

Year Built: 1986