Skip to content

38 Wanda AveWayne, NJ 07470

Built 1964

Last Sale Date
Nov 8, 2024

Property Information

Block2424
Lot12
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,476
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$136,000
48%
Improvement Value:$147,900
52%
Total Assessment$283,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,881+4.0%
2024$16,233+1.2%
2023$16,035+0.4%
2022$15,964+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1964