Skip to content

10 Eros CourtWayne, NJ 07470

Built 1963

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 12, 2024

Property Information

Block2514
Lot15
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,210
Acreage0.39

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$122,900
56%
Improvement Value:$95,000
44%
Total Assessment$217,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,956+4.0%
2024$12,460+1.2%
2023$12,307+0.4%
2022$12,253+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$255,000
DeedBook U 141, Page 213

Property Sale

Sale
$235,000
DeedBook D 135, Page 133

Property Built

Built

Year Built: 1963