Skip to content

88 Longport RdWayne, NJ 07470

Built 1963

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block2524
Lot12
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$109,400
51%
Improvement Value:$104,400
49%
Total Assessment$213,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,463+4.1%
2024$11,975+1.3%
2023$11,825+0.5%
2022$11,772+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1963