Skip to content

32 Grantwood RdWayne, NJ 07470

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 5, 1998

Property Information

Block2528
Lot28
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,689
Acreage0.39

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$107,600
55%
Improvement Value:$87,800
45%
Total Assessment$195,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,618+4.0%
2024$11,173+1.2%
2023$11,036+0.4%
2022$10,987+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964