Skip to content

1341 Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$1,200,000
Last Sale Date
Apr 5, 2022

Property Information

Block2604
Lot11

Zoning---
Sq Footage18,600
Acreage1.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$349,700
64%
Improvement Value:$200,300
36%
Total Assessment$550,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$50,541+4.0%
2024$48,603+1.2%
2023$48,008+0.4%
2022$47,796+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$1,200,000

To:

Sq Ft18,600DeedBook 4293, Page 213

Property Sale

Sale
$1,667,500
DeedBook 706, Page 47